X
مجله پزشکی دکتر زخم - آیا استرس احتمال ابتلا به کرونا را در افراد افزایش می دهد یا خیر s

مجله پزشکی دکتر زخم - آیا استرس احتمال ابتلا به کرونا را در افراد افزایش می دهد یا خیر

موضوعات
Category

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 99
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 98
» بازديد سال : 3942
» بازديد کل : 4660
» اعضا : 0
» مطالب : 4227
ایا استرس احتمال ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد؟
استرس دشمن سیستم ایمنی بدن است و با تضعیف سیستم ایمنی ما را مستعد ابتلا به بیماری‌های مختلف می‌کند.
به گزارش ، عضو ‌هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان این مطلب گفت: استرس احساس فشار روانی است در زمانی که با موقعیتی مواجه می‌شویم که زندگی ما را تهدید می‌کند و از پس ان بر نمی‌آییم.
داوری نژاد بیان کرد: تحقیقات علمی نشان می‌دهد که ۷۵درصد مراجعه به پزشکان به دلیل استرس و‌عوامل آن است.
وی افزود: اولین اثر استرس پانسمان نقره برای زخم پای دیابتی این است که دچار عدم تمرکز و ‌فراموشی می‌شویم، فشار خون بالا می‌رود، مشکلات قلبی و عروقی را افزایش می‌دهد، ضربان قلب بالاتر از حد طبیعی می‌رود و حتی ممکن است فرد دچار سکته قلبی شود.
داوری نژاد خاطرنشان کرد: استرس زیاد هم چنین منجر به مشکلات گوارشی می‌شود و قند زودتر مصرف می‌شود که موجب بی حالی، بی قراری و زود رنجی می‌شود.
این روانپزشک اظهار داشت: استرس با تضعیف سیستم ایمنی بدن ما را مستعد بیماری‌هایی همچون سرماخوردگی، خود ایمنی و رماتیسم می‌کند و‌حتی با تاثیر در هورمون‌ها مشکلات ناباروری به وجود می‌اورد.
راهکار پزشکی کودکان کنترل استرس چیست؟
به گفته داوری نژاد تغییر سبک زندگی و تغذیه مناسب می‌تواند به کنترل استرس کمک کند.
این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی افزود: برای از بین بردن استرس باید مصرف شکر و نمک را کاهش داد و انجام ورزش‌های هوازی را در اولویت قرار دهیم.
وی گفت: ورزش هوازی در تغییر سبک زندگی اهمیت فراوانی دارد و انجام آن در این شرایط بسیار ضروری است و نباید از انجام آن غافل شویم، می‌توانیم با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در محیط‌های باز ورزش‌های هوازی را انجام درمان خانگی سوختگی با آب جوش دهیم.
داوری نژاد اظهار داشت: در این ایام بهتر است به کار‌هایی که علاقه‌مند هستیم، بپردازیم. خوشنویسی نقاشی و کار‌های هنری نیز در روحیه ما تاثیر زیادی دارد.
این روانپزشک خاطرنشان کرد: باید ارتباط با خانواده، دوستان و اقوام را حفظ کنیم البته این به معنای برگزاری دورهمی‌ها نیست، بلکه با احوالپرسی‌های تلفنی و در شبکه‌های اجتماعی نیز میتوانیم این ارتباط را حفظ کنیم.
وی یادآور شد: خواب و استراحت کافی در کاهش استرس بسیار مهم اس، ۸ساعت خواب می‌تواند به درست کردن سبک زندگی ما کمک کند.
به گفته داوری نژاد دریافت نور کافی، حضور در محیط‌هایی با درجه حرارت بین ۲۲تا۲۵درجه و اجتناب از دنبال کردن بیش از حد اخبار در فضای مجازی نیز میتواند به کنترل استرس کمک کند.
این روانپزشک مثبت نگری را روش دیگری برای کنترل استرس عنوان کرد و افزود: نباید از نا امیدی صحبت کنیم و همیشه امید داشته باشیم، آن‌هایی که در زندگی امید دارند، موفق‌تر هستند و می‌توانند سختی‌ها را پشت سر بگذارند.
وی تصریح کرد: قطعا در شرایط این روز‌ها استرس بیش از حد با تضعیف سیستم ایمنی بدن احتمال ابتلا به کرونا را بیشتر می‌کند
داوری نژاد در پایان گفت: باید به این نکته توجه داشته باشیم که اگر با انجام این راهکار‌ها نتوانستیم بر استرس غلبه کنیم باید از روانپزشک کمک بگیریم.
خبرگزاری صداوسیما


منبع
دسته :
برچست ها : ,
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد